piątek, 1 sierpnia 2014

General Pharmaceutical Council - Od czego zacząć? cz.1

To jest dobre pytanie: Od czego zacząć? Chcemy wyjechać i pracować w swoim zawodzie ,ale jednocześnie jesteśmy pełni obaw i przerażeni. Nasuwa się wiele pytań: Czy dam radę? Czy mój poziom języka angielskiego jest wystarczający? Jak przebrnąć trudny proces rejestracji? Czy w ogóle muszę się rejestrować?...... I mnóstwo innych pytań. Otóż moi drodzy "nie taki diabeł straszny...."

 
       Postaram się opisać proces rejestracji najdokładniej jak potrafię,zaznaczając przy tym ,że rejestracja,której ja dokonywałam 5 lat temu wyglądała zupełnie inaczej.

   Co trzeba wiedzieć.

     Jeżeli chcemy pracować w UK na stanowisku technika farmacji musimy wiedzieć, że od 01/07/2011 roku rejestracja w GPhC (General Pharmaceutical Council - odpowiednik izby aptekarskiej) jest obowiązkowa. Co to znaczy? Otóż, każdy kto chce posługiwać się tytułem technika farmacji, MUSI być zarejestrowany w GPhC, praktykując lub nazywając się technikiem farmacji nie będąc zarejestrowanym - ŁAMIE PRAWO. Brzmi poważnie? To dobrze, bo trochę jest. Czyli moi drodzy, wasz pierwszy krok to NIE szukanie pracy, tylko rejestracja. Wszystkie informacje, możecie znalezć na stronie internetowej www.pharmacyregulation.org. Wiem,że na początku wszystko wydaje się skomplikowane,dlatego postaram sie "przebrnąć" przez to z Wami, więc DO DZIEŁA !!!

                                                                                                                                 cdn

2 komentarze:

  1. fajnie piszesz o swoich początkach jako technik farmaceutyczny w Polsce zawód do likwidacji napisz jaka jest relacja między technikami ,a magistrami ,jak radzisz sobie z pacjętami

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzieki teraflu, napewno wszystko co cie interesuje bedzie zawarte na blogu :)Pozdrawiam

      Usuń