poniedziałek, 4 sierpnia 2014

General Pharmaceutical Council "Od czego zacząć?" cz.2


     Ze strony internetowej, którą podałam Wam w pierwszej części artykułu, należy ściągnąć aplikacje. Ta, która nas interesuje to: Application for registration as a pharmacy technician.EEA nationals with EEA pharmacy technician qualification.
    No i zaczynamy żmudny proces czytania, studiowania i zrozumienia "co autor miał na myśli" ;)


To co najważniejsze : 

  Osoba, która chce się zarejestrować musi posiadać kwalifikacje technika farmacji oraz 2 lata stażu pracy.
  GPhC zastrzega sobie prawo do oceny czy edukacja i trening, który uzyskaliście w kraju są wystarczające.Jeżeli nie, będą prosić Was o przystąpienie do testu wiedzy teoretycznej i praktycznej, uzupełniającego braki w waszych kwalifikacjach zgodnie z ich wymogami  lub do okresu adaptacyjnego.
Z tego co wiem raczej nie ma problemu z rejestracją i nie znam nikogo kto byłby proszony o przystąpienie do testu lub okresu adaptacyjnego, o którym z resztą nigdy wcześniej nie słyszałam.

Przygotowanie i wypełnianie aplikacji.

W tym dziale aplikacji zawarte są informacje ogólne, ale dobrze jest rzucić na nie okiem, może to zapobiec  póżniejszym problemom. Jedno  co muszę przyznać, to że są bardzo skrupulatni nawet w najdrobniejszych szczegółach,  takich jak długopis.Więc jeśli ma być czarny długopis - piszcie czarnym, jeżeli nie chcecie ,żeby waszą aplikację odesłali z tak błachego powodu.
 • tak więc,jak już wspomniałam aplikację należy wypełnić czarnym długopisem i DRUKOWANYMI literami,
 • wszystkie dokumenty w języku polskim muszą być przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego,
 • w póżniejszych etapach rejestracji zobaczycie, że niektóre dokumenty będą musiały być wysłane bezpośrednio przez wskazane w aplikacji organy, np.Ministerstwo Zdrowia i Edukacji,
 • upewnijcie się,że wasze imię i nazwisko jest dobrze przeliterowane,
 • wszystkie kopie dokumentów muszą być podbite i podpisane przez adwokata (UK Solicitor) - chodzi tu oczywiście o zgodność kopii z oryginałem. Ja to robiłam tu na miejscu w UK, po prostu poszłam do pierwszego lepszego adwokata, który podbił mi wszystko za niewielkie pieniądze, z tego co pamiętam to było to około 5 funtów,
 • w tym rozdziale jest odnośnik do fotografii.Otóż fotografia (rozmiar paszportowy), musi być podpisana na odwrocie i dołączona do aplikacji. Osoba,która podpisze wam aplikacje musi:
 1. Wykonywać profesjonalny zawód i tu wyszczególniono magistra farmacji, zarejestrowanego technika farmacji, adwokata (UK) oraz lekarza.
 2. Osoba ta musi was znać co najmniej 2 lata.
 3. Nie może być z wami spokrewniona 
 4. Na odwrocie fotografii musi widnieć specjalne zdanie "I certify that this is a true likeness of (tutaj wasze pełne imię i nazwisko)", data i podpis.
 5. Osoba ta musi uzupełnić stronę w aplikacji podając swoje imię, zawód, datę i podpis.
Pomyślcie tylko jakie to jest bezsensowne. Dopiero co przyjechaliście do UK, a już musicie znależć osobę, którą znacie co najmniej 2 lata, jeszcze wykonującą określony zawód. Absurd!! Moja propozycja:
Na pewno większość z was przyjeżdża do kogoś, także warto poprosić ta osobę o pomoc, na pewno zna lekarza, który to podpisze lub nawet zapytajcie adwokata ,który będzie wam podbijał dokumenty.
 • GPhC zastrzega sobie,że jeżeli dojdzie do sytuacji,że będą musieli odesłać wam aplikacje(np. brakujące dokumenty) więcej niż raz, będziecie musieli uiścić dodatkową opłatę w wysokości 47 funtów.
Jeżeli chodzi o proces rejestracji to jeszcze nie koniec moi drodzy, o nie....Ale już nie długo "rozbije" to na dwa kolejne posty, bo nie chcę Was zanudzać wszystkim na raz :))


2 komentarze:

 1. Świetnie się czyta więc czekam na więcej ;)
  Mam nadzieję, że kiedyś i ja się odważę i spróbuję w GB.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Hey
  Wiesz moze co zrobic jak masz kwalifikacje technika farmacji ale nie masz stazu?? Mozna sie zarejestrowac?? Mozna uzyskac jakos staz w Anglii?

  OdpowiedzUsuń